Jazzowo w Filharmonii. Fredrika Stahl w Szczecinie.

Fredrika Stahl jest obecnie jedną z najgłośniejszych gwiazd nowej muzyki jazzowej i tzw. inteligentnego popu. Na początku grudnia będziemy mieli okazję usłyszeć ją także w Szczecinie.

Fredrika-Stahl-Sweet-Me-Away
09 grudnia 2013 20:00 | Bilety: przedsprzedaż do 30 listopada: 55/70zł. od 1 grudnia: 70/85zł

Fredrika Stahl porównywana jest do takich artystek jak Nora Jones, Lisa Ekdahl, Regina Spektor czy Emiliana Torrini. W jej piosenkach oprócz jazzu można odnaleźć elementy muzyki pop, soul, blues, swing oraz duch muzyki alternatywnej.

W 2009 roku artystka została zaproszona do współpracy przy nagraniu nowej wersji swojej piosenki „Twinkle Twinkle Little Star” wykorzystanej w kampanii reklamowej jednej ze znanych marek samochodowych, co przyniosło artystce sporą popularność w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. W kwietniu 2013 roku nakladem wytworni Sony Music ukazała się ostatnia plyta „Off to Dance”, czwarty autorski album Fredriki. Zarówno krytycy jak i publiczność podkreślają krystalizowanie się osobowości artystki oryginalnej i twórczej. Zdarzają się nawet porównania do wielkiej Kate Bush, zarówno pod względem wyrafinowania kompozycji jak i przebojowości wokalu. Pochodzący z najnowszej płyty utwór „Willow” od wiosny 2013 jest obecny na antenach wielu rozgłośni radiowych, także w Polsce.

Źródło: Organizatorzy
Wczytuję mapę...

Komentarze