Mateusz i Matylda Damięccy zagrają w Szczecinie – „Jaś i Małgosia” zawita na deskach Opery

Fundacja Balet przygotowała dla szczecinian nie lada gratkę. „Jaś i Małgosia” to sztuka łącząca teatr, śpiew i (nie może być inaczej) balet. Przedstawienie wyreżyserowała Paulina Andrzejewska. W rolę Jasia wcieli się Mateusz Damięcki, Małgosi – Matylda Damięcka, a jako Narrator wystąpi Jacek Knap.

jas i malgosia
15 czerwca 2014 18:00

To już trzecia odsłona musicalowa Fundacji Balet. Za nami „Kocie Opowieści” i „Opowieść Wigilijna”, oba przedstawienia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem szczecinian. Nic więc dziwnego, że gdy pojawiła się kolejna okazja do zobaczenia niecodziennego widowiska – bilety rozeszły się jak świeże bułeczki. Maria Andrzejewska – prezes Fundacji Balet zapewnia jednak, że to pierwsza odsłona musicalu, ale nie ostatnia. Premierowy pokaz odbędzie się 15 czerwca w Operze na Zamku w Szczecinie.

Któż z nas nie zna tej bajki? „Jaś i Małgosia” to jedna z najpopularniejszych i najpiękniejszych bajek dla dzieci. Szczeciński spektakl, inspirowany baśnią braci Grimm i wierszem Jana Brzechwy, opowie historię rodzeństwa, które zgubiło się w tajemniczym lesie i dotarło do niezwykłej chatki – w całości zbudowanej ze słodyczy. Jego właścicielka, pozornie miła staruszka, okazała się niestety złą czarownicą i uwięziła Jasia i Małgosię. Na szczęście sprytne dzieci znalazły sposób, by uwolnić się z niewoli Baby Jagi i wrócić do domu.

Leśną przygodę Jasia i Małgosi wyrażoną tańcem, muzyką i słowem przedstawi ponad 150 uczniów ze Studia Taneczno-Musicalowego Fundacji Balet w Szczecinie. W spektaklu gościnnie wystąpi Mateusz Damięcki jako Jaś, Matylda Damięcka jako Małgosia oraz Jacek Knap w roli Narratora.

- Już po raz drugi podejmuje się niełatwego, ale bardzo przyjemnego zadania – zagrania w przedstawieniu, w którym dzieci są nie tylko widzami, ale i jego najważniejszymi odtwórcami. Spektakl przygotowuje szczecińska Fundacja Balet, podobnie jak ubiegłoroczną „Opowieść Wigilijną” Charlesa Dickensa, w której wcielałem się w postać Ebenezera Scrooge’a. Była to wyjątkowa realizacja, pełna czarów, bożonarodzeniowych cudów i pozytywnej energii. „Jaś i Małgosia” też będzie spektaklem magicznym, roztańczonym i otwierającym wyobraźnię – mówi Mateusz Damięcki. I dodaje: Obecny projekt będzie dla mnie i mojej siostry Matyldy szczególny, bowiem po raz pierwszy wystąpimy na scenie jako rodzeństwo.

Za reżyserię odpowiada Paulina Andrzejewska, która na co dzień jest uznaną choreografką współpracującą z teatrami w Polsce i zagranicą. Organizatorem projektu jest Fundacja Balet, działająca w Szczecinie od 1990 roku pod kierownictwem Marii Andrzejewskiej, która w maju br. głosami czytelników „Kuriera Szczecińskiego” została wybrana Szczecinianką Roku 2013.
O kolejnych odsłonach przedstawienia poinformujemy na naszej stronie. Najprawdopodobniej odbędzie się ona jeszcze w tym roku.

Wczytuję mapę...

Komentarze