XVI Wielki Turniej Tenorów

Tenorzy znowu zjadą do Szczecina

Już po raz szesnasty w szczecińskim amfiteatrze zabrzmią piękne głosy tenorów z całego świata. Zbierający dobre recenzje Turniej Tenorów po raz kolejny zgromadzi w naszym mieście wymagającą publiczność: melomanów i miłośników arii. Bilety na to wydarzenie są już w sprzedaży.

turniej tenorow2 fot opera
28 czerwca 2014 20:30 | Bilety: 40zł-120zł

Historia Turnieju sięga 1994 roku, kiedy tenorzy,  jeszcze na zamkowym dziedzińcu, po raz pierwszy zawalczyli o serca publiczności. Po szesnastu latach wydarzenie to wpisało się już na stałe w kalendarz kulturalnych imprez, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych imprez w regionie – zbierając także przychylne opinie znawców i recenzentów.

16 turniej tenorow

16 Wielki Turniej Tenorów odbędzie się 28 czerwca

Pod koniec czerwca czeka nas kolejna międzynarodowa bitwa na głosy – jak co roku nie zabraknie muzycznych uniesień, pięknych arii i operetkowych hitów.

Kilkunastu tenorów z całego świata zawalczy o uznanie wymagającej publiczności. Swoje uznanie słuchacze wyrażać będą wrzucając do kosza różę – artysta który otrzyma ich najwięcej, zwycięży.

Turniej ma swoją niezmienną formułę artystyczną. W jego pierwszej części artyści wykonują sławne arie operowe, by w drugiej – o zdecydowanie lżejszej formule – zabawiać publiczność popularnymi fragmentami operetek i nieśmiertelnymi pieśniami neapolitańskimi. Program koncertu uzupełniają zawsze efektowne fragmenty orkiestrowe – najczęściej uwertury do sławnych oper i operetek, w których swoje umiejętności prezentuje orkiestra szczecińskiej Opery pod batutą znanych i doświadczonych dyrygentów.

Lista uczestników tegorocznego Turnieju:

1. Felipe Alonso Céspedes Sánchez – Chile
2. Kyunam Choung – Korea Płd
3. Giseppe Distefano – Włochy
4. Adriano Graziani – Włochy
5. Max Jota – Brazylia
6. Pavel Petrov – Białoruś
7. Sylwester Smulczyński – Polska
8. Hubert Stolarski – Polska

Wczytuję mapę...

Komentarze