Teatralne warsztaty improwizacyjne w Inkubatorze Kultury

„Zagraj drzewo. Dobrze. A teraz zagraj je jeszcze raz, inaczej. Ok. Ponownie, inaczej…” – Szczecińska Grupa improwizacyjna „Pod Pretekstem” już w ten weekend zaprosi nas do udziału w bezpłatnych warsztatach teatralnych, których hasłem przewodnim będzie właśnie improwizacja.

fot. Mateusz Molik grupa pod pretekstem mateusz molik
07 czerwca 2014 - 08 czerwca 2014 | Bilety: Wstęp wolny

Improwizacja to nie tylko wiedza o tym, o czym szumi las – to także tworzenie szumu. Szczecińska Grupa Improwizacyjna „Pod Pretekstem” pokaże nam narzędzia do odnalezienia się w cudownym świecie improwizacji. Organizatorzy zapewniają, że pokazom uczestnikom, w jaki sposób wyzwolić w sobie kreatywność i otwartość. Czekają nas więc dwa dni pełne inspiracji, twórczej pracy i świetnej zabawy.

„Pod Pretekstem” to szczecińska grupa improwizacyjna, która zawiązała się w 2012 roku po warsztatach kabaretowych w ramach VI Szczecińskiego Przeglądu Autorskich Kabaretów SZPAK. Od tego czasu zespół dał już dziesiątki występów teatralno-improwizacyjnych i zaliczył sporą liczbę wystąpień na deskach rozmaitych festiwali. Od początku ubiegłego roku organizują oni także Wieczory Improwizacji Nad Odrą, zapraszając widzów do udziału w improwizowanych spektaklach.

Tym razem grupa postanowiła w swoją sceniczną zabawę wciągnąć tych, którzy chcieliby wystąpić nie tylko w roli zaangażowanego widza. Organizowane przez nich warsztaty odbędą się w Szczecińskim Inkubatorze Kultury już w najbliższy weekend: zajęcia sobotnie planowane sa od g.10 do 18, a niedzielne od 14 do 16.

Wstęp: nieobowiązkowa zrzutka na wodę i ciastka
Forma zapisu: e-mail agnieszka.goorska@wp.pl (napiszcie jak się nazywacie, ile macie lat, czy macie jakieś doświadczenie sceniczne)
Wiek uczestników: bez ograniczeń

Program: rozgrzewki, podstawy zachowania się na scenie, podstawy improwizacji teatralno-kabaretowej: teoria i praktyka, nauka podstawowych gier improwizacyjnych.

Źródło: organizatorzy
Wczytuję mapę...

Komentarze