„Dla niepodległej” – Szczecin uczci 25 rocznicę wolnych wyborów niecodziennym widowiskiem

„Dla niepodległej” to spektakl łączący w sobie muzykę polskich kompozytorów, literaturę i taniec, a wszystko to okraszone historią i kulturą naszego narodu. Na scenie szczecińskiego amfiteatru pojawia się niecodzienni goście. Oprócz artystów znanych z estrady Opery na Zamku, gościnnie pojawi się Daniel Olbrychski i Andrzej Młynarczyk.

fot. organizatorzy olbrychski-dla-niepodleglej-organizatorzy
04 czerwca 2014 20:30

„Dla niepodległej” to spektakl wyjątkowy jeszcze pod jednym względem. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Sam tytuł nawiązuje do wolności rozumianej szeroko, przypomina, czym była dla narodu polskiego nie tylko w ostatnich dziesięcioleciach, jak bardzo jej pragnienie było obecne w historii Polski. Przedstawienie ma być swoistym wyrazem szacunku i pochwały dla ducha polskości i walce o wolność.

Spektakl będzie okazją do artystycznych wzruszeń, wspomnień i wspólnego radosnego uczestniczenia w świętowaniu. Opera na Zamku przekonuje, że widowisko dedykowane jest nie tylko do tych, dla których pierwsze wolne wybory w demokratycznej Polsce to nieodległa przeszłość, ale też młodych szczecinian, dla których ten dzień jest już historią, jakiej z racji wieku nie mogą pamiętać. Najwyższy poziom artystyczny gwarantują artyści szczecińskiej opery oraz wstępujący gościnnie aktorzy – Daniel Olbrychski i Andrzej Młynarczyk. Kierownictwo muzyczne spektaklu – Małgorzata Bornowska.

Warto również zwrócić uwagę na plakat zapowiadający widowisko. Szczecinianie mogli wysyłać swoje wesołe zdjęcia do Opery na Zamku. Z nadesłanych fotek wybrano te, które w tej chwili możemy podziwiać na plakatach.

Spektakl odbędzie się w Teatrze Letnim im. H. Majdaniec w Parku Kasprowicza. Wstęp wolny.

Wczytuję mapę...

Komentarze