Magnolie najpiękniej kwitną w Szczecinie – 500 tysięcy sadzonek trafi do mieszkańców

Nie od dziś wiadomo, że dzięki specyficznemu klimatowi w Szczecinie mamy takie rośliny, których inne miasta mogą nam tylko pozazdrościć. Jednym z nich jest magnolia, która w naszym mieście występuje w najrozmaitszych odmianach. Od karłowatych po te najbardziej okazałe. Już w ten weekend w ręce mieszkańców Szczecina trafi 500 tysięcy sztuk sadzonek tej cudownej rośliny.

fot. V.Fishmen magnolia magnolie kwiaty Valdemar Fishmen
07 czerwca 2014 00:00

Już 7 czerwca na Wałach wystartuje II edycja Pikniku Ekologicznego „Szczecińskie magnolie”. Będzie można również wziąć udział w konkursie i wygrać aparat fotograficzny, którym będzie można uwiecznić piękne kwiaty tej rośliny.

Wcześniej ponad 40 dwumetrowych drzewek znajdzie się w kilku reprezentatywnych miejscach Szczecina m.in. przy dworcu PKP, na skrzyżowaniu al. Bohaterów Warszawy i ul. Mickiewicza, przy pl. Hołdu Pruskiego i przy ulicy Wyszyńskiego. Sadzenie rozpocznie się już w najbliższą środę, a przeprowadzą je dzieci ze szczecińskich szkół.

Kulminacyjny moment imprezy będzie miał jednak miejsce w sobotę na Wałach Chrobrego o godzinie 11. Kwadrans wcześniej, ponownie na placu Mickiewicza, ostatnie sadzonki posadzą Prezydent Szczecina Piotr Krzystek oraz Jacek Chrzanowski – Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej .

Co trzeba zrobić by stać się posiadaczem jednej z sadzonek?
Przed odebraniem małej magnolii mieszkańcy otrzymają specjalne kupony, na których będą musieli uzbierać 5 pieczątek. Dostaną je przy stoiskach wystawców. Drzewka przygotowano dla 500 pierwszych osób. Na pozostałych czekają niespodzianki. Dodatkowo wszyscy wezmą udział w losowaniu aparatu cyfrowego o wartości 1500 złotych, które zostanie przeprowadzone tuż przed zakończeniem imprezy. Odbędzie się też zbiórka plastikowych nakrętek, które przekazane zostaną potrzebującym dzieciom.

W ubiegłym roku, w poprzedniej edycji mieszkańcy odebrali już 500 sadzonek magnolii. Dodatkowo posadzone zostały drzewka w parku Andersa, w al. Jana Pawła II oraz przy Wałach Chrobrego.

Wczytuję mapę...

Komentarze