Lailonia powraca na deski teatru

Lailonia – kraina wielkich mądrości ukrytych w prostych opowieściach – powróci na dwa dni do Szczecina. W najbliższy czwartek i piątek w Teatrze Kana będziemy mieli okazję obejrzeć spektakl w reżyserii Mateusza Przyłęckiego.

fot. mat. prasowe lailonia kana mat prasowe
22 maja 2014 - 23 maja 2014 20:00 | Bilety: zwykły: 25 zł, ulgowy: 20zł

Lailonia to świat stworzony przez filozofa Leszka Kołakowskiego, który w prostych historiach zawiera trudne pytania o źródło szczęścia, snując opowieść o odwiecznym jego poszukiwaniu – choć nie tylko o tym. Uważny czytelnik zaduma się też nad naszą naturą, zmienną, niejednoznaczną, przewrotną i sprawiającą, że każdemu z nas daleko do ideału. W historiach Kołakowskiego jest też miejsce na refleksję nad światem wartości i tym, jak się w nim odnajdujemy.

Są to historie opowiadane lekko i zabawnie, przenoszące nas często w świat pełen dziwaczności i absurdów. I to właśnie tam, do zaskakującej Lailonii, postanowił nas przenieść Mateusz Przyłęcki – reżyser spektaklu który obejrzeć będziemy mogli w tym tygodniu w Kanie. Czy ambitna próba przeniesienia na scenę „13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych oraz innych bajek” zakończyła się powodzeniem?

Spektakl ten wystawiany był już wielokrotnie w kraju i za granicą, zbierając dobre recenzje i uzyskując nagrody. Nazywany jest „teatrem w teatrze”, ponieważ w historie z Lailonii wplecione zostały wątki z życia samego teatru – aktorzy będą więc gonić za szczęściem, przyglądając się samym sobie i komentując swoje poczynania zza kulis. Będą, podobnie jak bywają Lailończycy, żądni sławy, głodni sukcesu, gotowi do walki o bycie zauważonym.

Brzmi ciekawie? Jeśli udało mi się zachęcić was do obejrzenia tego przedstawienia, powinniście jak najszybciej zarezerwować bilety – możecie to zrobić pod numerem telefonu: 91 434 15 61 lub drogą elektroniczną: paula@kana.art.pl.

Wczytuję mapę...

Komentarze