Nietypowy koncert w TRAFO – dźwięki zaatakują słuchaczy ze wszystkich stron

Mowa o koncercie Chóru Akademickiego im. Profesora Jana Szyrockiego ZUT. Dlaczego będzie wyjątkowy? Chociażby dlatego, że wykonany zostanie a cappella i to nie jest jedyna niespodzianka jaką przygotowano dla szczecińskich melomanów…

fot. A.Sondej Premiera płyty Baltic Neopolis Orchestra w Trafostacji
24 maja 2014 19:00 | Bilety: Wstęp wolny

Chór chce w stu procentach wykorzystać przestrzeń TRAFO Trafostacji Sztuki.
W jaki sposób? Wykonawcy będą przemieszczać się pomiędzy trzema kondygnacjami balkonów otaczających salę. Ma to wzmocnić doznania muzyczne i pozwoli publiczności na odbiór dźwięku ze wszystkich stron.

Warto też dodać jaką muzyką będą się raczyć melomani. Program koncertu został podzielony na trzy części, podczas których usłyszymy muzykę dawną, muzykę współczesną (skomponowaną specjalnie dla CHAPS-u) oraz utwory etniczne z całego świata.

Koncert będzie również okazją, aby po raz pierwszy usłyszeć utwór „Pur” Wojciecha Błażejczyka. Współpraca kompozytora z chórem jest owocem programu „Kompozytor –rezydent” Instytutu Pieśni i Tańca, w którym Chór, rywalizując z czołowymi polskimi teatrami operowymi i filharmoniami, został wyróżniony, jako jedyny zespół wokalny w Polsce. Wykonaniu utworu towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy w nietypowym składzie: dwie altówki, dwie wiolonczele oraz instrumenty strunowe szarpane, na których zagra sam kompozytor.

I najważniejsze. Wstęp na to nietypowe wydarzenie jest całkowicie darmowy.

Kiedy odbędzie się koncert? Już w najbliższą sobotę, 24 maja o godzinie 19.00 w TRAFO Trafostacji Sztuki przy ul. Świętego Ducha.

Wczytuję mapę...

Komentarze