TechKlub zadebiutuje w Szczecinie

Zbiórka 2.0, czyli crowdfunding dla organizacji pozarządowych

Już w tym tygodniu w Szczecinie odbędzie się pierwsze spotkanie poświęcone funkcjonowaniu organizacji pozarządowych w świecie nowych technologii. Na warsztat pierwszego TechKlubu organizatorzy wezmą temat bardzo interesujący – pozyskiwanie funduszy przez crowdfunding, czyli zbiórki przez internet. Na spotkaniu pojawi się Krzysztof Czubak – na co dzień zajmujący się wizerunkiem serwisu wspieram.to

fot. T. Isaacs laptop komputer Travis Isaacs
14 maja 2014 17:00

TechKluby to część programu stworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Adresatem całego szeregu działań są organizacje pozarządowe, a TechKluby to jedna z inicjatyw, które mają im pomóc odnaleźć się w świecie nowych technologii i dowiedzieć, w jaki sposób wykorzystywać je na rzecz swojego rozwoju.

W ramach organizowanych w całej Polsce spotkań przedstawiciele trzeciego sektora mają okazję spotkać się z ludźmi biznesu, świata nauki i nowych technologii. Nauczyć się, jak oswajać technologię i za jej pośrednictwem skutecznie realizować swoje cele.

W maju TechKlub po raz pierwszy spotka się także w Szczecinie, a temat spotkania będzie naprawdę interesujący – o czym z pewnością nie trzeba przekonywać społeczników znających realia pozyskiwania funduszy na swoją działalność.

Crowdfunding – pojęcie równie tajemnicze jak i budzące obawy, to jedna z form finansowania działalności, polegająca na organizowaniu zbiórek za pośrednictwem internetu. To od lat temat żywych dyskusji związanych przede wszystkim z formalną stroną takiego przedsięwzięcia. Jeśli działasz w lokalnej organizacji pozarządowej i chciałbyś dowiedzieć się, z czym to się je – pierwsze spotkanie TechKlubu to z pewnością oferta dla ciebie.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod tym adresem.


Program spotkania

17:00 – TechKlub – o co w tym chodzi i co nam da / Konrad Frontczak (prelekcja)

17:15 – Rozwiązania open source dla organizacji – z czym to się je i czy warto je stosować / Tomasz Woźniak – Prezes SzLUUG, czyli Szczecińskiej Grupy Użytkowników Uniksa i Linuksa (prelekcja + sesja Q&A)

18:00 – Crowdfunding jako narzędzie dla wspierania inicjatyw organizacji pozarządowych i innych instytucji / Krzysztof Czubak, wspieram.to (prelekcja + sesja Q&A)

18:45 – TechKlub w czerwcu – po co, dla kogo, o czym / Konrad Frontczak, Robert Król Fundacja Rozwoju Branży Internetowej Netcamp (dyskusja)

19:00 – Networking! Rozmawiamy! Wymiana wizytówek!


Goście

Tomasz „tomlee” Woźniak – SzLUUG, czyli Szczecińska Grupa Użytkowników Uniksa i Linuksa
SzLUUG, czyli Szczecińska Grupa Użytkowników Uniksa i Linuksa, jest organizacją niedochodową zrzeszającą użytkowników i pasjonatów otwartych technologii. Tomek uważa, że są wśród nich młode i energiczne osoby, które są głodne wiedzy oraz starzy wyjadacze, którzy są specjalistami w swoim fachu. Ich celem jest promocja Wolnego i Otwartego Oprogramowania (w tym systemu Linux i pokrewnych) wśród społeczności i firm/organizacji Szczecina.
Zawodowo od kilkunastu lat pracuje na systemach Linux i nieLinux. Obecnie jako administrator i programista skryptowy. Pasjonat technologii, historii, polityki i fantastyki.

Krzysztof Czubak – platforma finansowania społecznościowego Wspieram.to
Na co dzień legitymuje się słowami Christiaan’a Huygensa „Świat jest moim domem, nauka moją religią”. W wolnych chwilach czyta książki, prace naukowe, ogląda filmy dokumentalne bądź trenuje sporty walki. Astrofizyka, fizyka kwantowa, wiedza ogólna oraz filozofia to jego ulubione tematy. Dla Wspieram.to zajmuje się rozwojem marki oraz kapitałem partnerskim. Doświadczony w kontaktach z projektodawcami oraz partnerami strategicznymi. W pracy przyświecają mu słowa Michael’a Irwin’a: „Sukces należy do tych, którzy wierzą w potęgę swoich pomysłów”. Wierzy, że finansowanie społecznościowe to nie tylko przyszłość, ale też jedna z pierwszych zmian paradygmatu zarówno ekonomicznego, jak i społecznego.

Konrad Frontczak – Lider TechKlub Szczecin
Od dobrych paru lat realizuje się we wdrażaniu różnego typu projektów. Dzisiaj pracuje w spółce o długiej nazwie, tj. Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie Sp. z o.o., gdzie stara się być dobrym handlowcem sprzedając wynalazki i umiejętności kadry uczelni. Konrad jest też ekspertem oceniającym pomysły innych, a czasami popełni jakąś ekspertyzę (głównie w tematyce przedsiębiorczości, innowacyjności, transferu technologii).
Pracował w kilku miejscach, a teraz jest też członkiem Stowarzyszenia Top 500 Innovators, grupy kilkuset najfajniejszych naukowców i ekspertów od transferu technologii w Polsce. Poza tym robi mailingi dotyczące transferu technologii i ciągle siedzi na fejsie.

Wczytuję mapę...

Komentarze