Juwenalia dzień pierwszy: Bieg nocny, Korowód Studencki i koncerty

Bieg Nocny, tradycyjnie już, rozpocznie tegoroczne Juwenalia. Start? Minutę po północy. Potem dalsza część zabawy i oczywiście koncerty. Dzięki np. „Płonącym garom” dowiemy się, jak się najeść za grosze. Jesteście ciekawi co jeszcze wydarzy się 21 maja w Szczecinie? Oto szczegóły.

fot. Łukasz Popielarz juwenalia korowod organizatorzy Lukasz Popielarz
21 maja 2014

00:01
Bieg Nocny, START: Rektorat Uniwersytetu Szczecińskiego, al. Jana Pawła II, META: Rektorat ZUT, al. Piastów.

Jak już wspomniałam tradycją szczecińskich Juwenaliów jest bieg nocny, czyli impreza zaczynająca się dokładnie minutę po północy pierwszego dnia święta żaków, podczas której uczestnicy przebrani w najbardziej pomysłowy sposób, pokonują trasę od rektoratu Uniwersytetu Szczecińskiego do rektoratu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Poza szybkością pokonania trasy liczy się również styl oraz strój uczestników. Byli już kosmici, zwierzęta, a nawet Titanic, czym w tym roku zaskoczą nas pomysłowi studenci? Dla zwycięzców jak zawsze atrakcyjne nagrody, a dla wszystkich na zakończenie artystyczna niespodzianka.


10:00 – 17:00
Dzień Studenta, DS 3 KORDECKI US, ul. Chopina ZUT.

Co kryje się za tym hasłem? Grillowanie, zabawa, zmagania akademików, konkursy, zabawy i integracja. Uff… jednym słowem „juwenaliowe igrzyska”.


15:00 – 15:45
Płonące gary, DS. 3 ul. Kordeckiego 15

Wszyscy wiedzą, że życie studenta bywa bardzo ciężkie. Stypendia są niskie a wydatki… wiadomo. Stąd pomysł na oryginalny konkurs kulinarny. Trzeba spełnić tylko jeden warunek: rachunek za składniki nie może przekroczyć 6,99 zł. Macie takie przepisy? Zgłaszajcie się na: gary@juwenalia.szczecin.pl


16:00 – 17:00
Korowód studencki, pl. A. Mickiewicza.

Juwenalia to szczególny czas, podczas którego władzę w mieście przejmują studenci. Korowód to barwny marsz prowadzący z placu Mickiewicza pod Urząd Miasta, gdzie Prezydent wręczy żakom klucze do bram Szczecina. To oficjalne rozpoczęcie Juwenaliów. Korowód będzie miał podkład muzyczny, ponieważ studentom towarzyszyć będzie platforma z DJ-em. Wśród żaków będzie przeprowadzona konfrontacja wydziałów wszystkich uczelni. Wydział, który podczas korowodu będzie najlepiej prezentował swój wydział – wygrywa. A na deser największa studencka focia.


17:00 – 17:30
Przekazanie kluczy do miasta, Urząd Miasta pl. Armii Krajowej.

Żacy oficjalnie przejmą władzę nad Szczecinem


18:30
Koncerty, Stadion Miejski przy ul. Twardowskiego.

Dead on Time
Kamil Bednarek
LUXTORPEDA
Jamal

Komentarze