Sezon na szczecińskich kąpieliskach rozpoczęty – bilety w nowych cenach

Sezon na kąpiele oficjalnie został rozpoczęty w ubiegły weekend. Można korzystać z plaży na Głębokim, Dziewokiliczu i Dąbiu. Jak zapewnia miasto w tym sezonie skorzystamy również z wyremontowanej Arkonki. Póki co znamy już nowy, obowiązujący cennik na szczecińskich kąpieliskach.

kapielisko dabie szczecin eu

Miasto już od wielu lat nie zmieniało cennika. Zmiany jednak nie są takie straszne. Okazuje się, że większość z nich jest bardzo korzystna. Więcej zapłacimy tylko za bilet normalny, inne będą tańsze.

Do tej pory na szczecińskich kąpieliskach – na Dziewokliczu, w Dąbiu i na Głębokim – cena za bilet ulgowy dla dzieci od 4 do 18 roku życia wynosiła 1,5zł. Pozostali kupowali bilet normalny za 3zł. Od niedzieli 15 czerwca na wspomnie obiekty dzieci do 6. roku życia będą wchodziły za darmo, podobnie jak osoby niepełnosprawne w znacznym stopniu – wraz z jednym opiekunem. Młodzież do 16. roku życia zapłaci 1zł. Pozostali uczniowie, studenci do 26 roku życia, emeryci i renciści 2zł. Bilet normalny kosztował będzie 5zł. Za ulgowy karnet na 10 wejść zapłacimy 18zł, a za normalny 45zł. Jego ważność upływa wraz z zakończeniem sezonu.

Cennik ten jednak nie będzie obowiązywał na Arkonce. O tym ile zapłacimy za wstęp na wyremontowane kąpielisko dowiemy się niebawem.

Komentarze