Szczecin i radość z wolności w obiektywie – konkurs miejski

„Cieszmy się wolnością…. Cieszmy się Szczecinem” to hasło przewodnie konkursu organizowanego przez szczeciński Urząd Miasta. Kto może wziąć w nim udział? Każdy. Wystarczy fotografia. Nie ważne czy kolorowa, czy czarno-biała, czy stara, czy nowa. Ważne by dotykała tematu Szczecina i radości z wolności. Nadsyłać prace można do końca tego miesiąca.

fot. ginny aparat fotografia ginny

25 lat temu zmieniła się Polska, a co za tym idzie również nasze miasto. Pierwsze wolne wybory do parlamentu na zawsze odmieniły nasz kraj, zainicjowały zmiany we wszystkich dziedzinach życia. I właśnie zmiany i te widoczne, namacalne, jak np. nowe drogi czy budynki, ale także te pokazujące emocje i uczucia z odzyskanej wolności są tematem konkursu fotograficznego „Cieszmy się wolnością…. Cieszmy się Szczecinem”.

Jakie zdjęcia na konkurs?
Bohaterem konkursu jest Szczecin i jego mieszkańcy. Udział w nim mogą wziąć wszyscy, którzy fotografują lub fotografowali, a ich zdjęcia pokazują radość z odzyskanej wolności, ludzi oraz ich emocje, pozytywne zmiany jakie zaszły w naszym mieście od 1989 roku.

Mogą to być zdjęcia robione dziś, wczoraj, ale także na przestrzeni ostatnich 25 lat Każdy z uczestników może przysłać na konkurs od 1 do 3 zdjęć, a każde musi zawierać krótki ( nie więcej niż 25 słów) opis, kiedy powstało, co pokazuje, dlaczego właśnie to zdjęcie zostało wysłane.

Gdzie wysyłać zdjęcia?
Wersje elektroniczne prac konkursowych można nadsyłać (wraz z wypełnionym, podpisanym i zeskanowanym formularzem zgłoszenia na adres: foto@25lat.szczecin.pl (maksymalny rozmiar 15 MB w formacie JPG, w rozdzielczości nie mniejszej niż 1200 pixeli)

Z kolei zdjęcia starsze, wykonane klasycznie, w wersji papierowej można przynieść i zostawić do zeskanowania w Urzędzie Miasta Szczecin (Pl. Armii Krajowej 1), Biuro Komunikacji Społecznej i Marketingowej UM, pokój 6 (parter, wejście główne) , od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30-15.30.

I jeden z motywujących aspektów – nagrody.
Autor najlepszego zdjęcia, wybranego przez jury, w nagrodę otrzyma cyfrowy aparat fotograficzny, a jego zdjęcie będzie również ilustracją jednego z miejskich kalendarzy na rok 2015. Jury przyzna także wyróżnienia, a autorzy wyróżnionych prac otrzymają upominki z marką miasta Floating Garden. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie na Jasnych Błoniach, za Urzędem Miasta oraz na portalach miejskich i specjalnej stronie konkursu.

Jury
Oceny nadesłanych zdjęć dokona specjalnie w tym celu powołane jury, w skład którego wejdą fotograficy, przedstawiciele organizatora konkursu oraz znawcy historii Szczecina. W ocenie zdjęć członkowie jury kierować się będą wymową fotografii zbieżną z tematyką konkursu, estetyką, kompozycją zdjęć, siłą oddziaływania na odbiorcę i oczywiście prezentacją głównego bohatera, czyli naszego miasta.

Terminy
- fotografie można dostarczyć do końca tego miesiąca
- 1 lipca 2014 obrady jury i ogłoszenie grupy finalistów
- 15 lipca 2014 otwarcie wystawy za Urzędem Miasta (Jasne Błonia, przy fontannie „Bartłomiejka”) wraz z ogłoszeniem wyników oraz wręczeniem nagród i wyróżnień

Wszystkie szczegółowe zasady konkursu, także regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej konkursu:
www.25lat.szczecin.pl

Komentarze