Baltic Neopolis Orchestra doceniona przez Ministra Kultury

Szczecińskie BNO uzyskało nagrodę specjalną od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdana Zdrojewskiego. Baltic Neopolis Orchestra została doceniona za zasługi dla polskiej kultury muzycznej. Wyróżnienie wiąże się z nagrodą pieniężną – wiemy już, że dzięki temu Baltic Neopolis Orchestra wyda nową płytę

fot. BNO baltic neopolis orchestra fot bno

Orkiestra została odznaczona na wniosek prezydenta Soski, który tak uzasadniał swoją prośbę „Stowarzyszenie Baltic Neopolis Orchestra jest jedną z najprężniej działających organizacji pozarządowych działających w obszarze kultury na terenie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. Stanowi przykład znakomitego zespołu ludzi, którzy swoim profesjonalizmem i doświadczeniem organizacyjnym, ale również w zakresie nowoczesnej promocji i public relations, tworzą nowoczesną i dynamicznie rozwijającą się orkiestrę kameralną”

Orkiestra powstała w roku 2008 (Stowarzyszenie, które ją reprezentuje, 2 lata później). Od tamtej pory realizuje konsekwentnie cztery autorskie cykle koncertowe: Wielcy Koncertmistrzowie, Muzeum Muzyki, RPO – Rozwijamy Region w Dobrym Tonie oraz Włącz Orkiestrę!

W ciągu sześciu lat swojej działalności została doceniona przez szereg instytucji i podmiotów, które zdecydowały się wesprzeć: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Adama Mickiewicza, Gmina Miasto Szczecin, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania, Akademia Sztuki w Szczecinie, sponsorzy prywatni (Multibank, Calbud, Siemaszko, Radisson BLU, Polska Spółka Gazownictwa, Polska Grupa Energetyczna). Nic dziwnego, na ich koncerty przychodzą szczecinianie nawet wtedy, gdy brak już miejsc siedzących.

Orkiestra realizuje również oryginalną i przemyślaną kampanię promocyjną docenią przez specjalistów w dziedzinie marketingu i public relations. Kampania „O wyjątkowości orkiestry stanowią tworzący ją muzycy” przyczyniła się do wzrostu rozpoznawalności marki BNO, ale przede wszystkim rozszerzyła grupę odbiorców muzyki klasycznej o młodszą publiczność. W kampanii wzięli udział również osoby publiczne: Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Henryk Sawka.

Przyznanie nagrody wiąże się z gratyfikacją finansową. Stowarzyszenie otrzymało od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 15 tysięcy złotych. W całości przeznaczyło ją na wydanie płyty „Tribute to Carl Loewe”.

Komentarze