Wielka feta na otwarcie

Masz zespół? Zagraj w nowym gmachu filharmonii

Już we wrześniu Filharmonia im. M. Karłowicza stanie otworem przed szczecińskimi melomanami. Inauguracja działalności w nowym gmachu potrwa aż osiem dni. To ponad tydzień przepełniony muzyką – muzyką róznorodną bo zagrać może każdy. Wystarczy tylko zgłosić się do filharmonii.

fot. F.Guimares gitara muzyka feliciano guimares

Na otwarcie gmachu przygotowano cykl koncertów, a w jeden dzień scenami zawładną szczecińskie kapele. Filharmonia czeka na zgłoszenia od artystów, którzy chcieliby wystąpić podczas inauguracji w nowym budynku. Całej muzycznej fecie przyświecać będzie hasło „Forte. Fortissimo. Filharmonia” i startuje 5 września.

Całodniowy przegląd różnych stylów i gatunków muzycznych na kilku scenach w nowym gmachu nosi nazwę „Rondo”. Nazwa tego wydarzenia to nawiązanie zarówno do formy muzycznej, polegającej na cyklicznej budowie i powracających refrenach, ale także do charakterystycznych dla Szczecina skrzyżowań. „Rondo” to także odniesienie do formy planowanego wydarzenia, polegającego na wielokrotnym wykorzystaniu tych samych przestrzeni nowego obiektu (sal koncertowych, foyer, hallu) w konfrontacji z różną muzyczną estetyką.

Jak zagrać w nowym budynku Filharmonii? Formularz zgłoszeniowy dla zespołów chcących wziąć udział w jednym z pierwszych wydarzeń w nowej siedzibie dostępny jest na stronie internetowej www.filharmonia.szczecin.pl. Na zgłoszenia od szczecińskich artystów czeka Mateusz Czarnowski z Centrum Edukacji szczecińskiej Filharmonii, pod adresem: m.czarnowski@filharmonia.szczecin.pl.

Termin nadsyłania zgłoszeń to 6 czerwca 2014 r. Do zgłoszenia należy dołączyć zapis dźwiękowy bądź video z prezentacją twórczości kapeli. Do występów zakwalifikują się zespoły wyłonione przez Radę Artystyczną Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Lista wykonawców zostanie ogłoszona 21 czerwca 2014 r.

Komentarze