Oddech dla Ewy – aukcje dla szczecinianki ruszą w dzień dziecka

Bilety na Arenę Berserketrów, zaproszenia do teatry Pleciuga, piłka z autografami zawodników Pogoni – to tylko niektóre z fantów, które możemy wylicytować w kolejnej odsłonie akcji „Oddech dla Ewy”. Organizatorzy zbierają pieniądze na zakup przenośnego koncentratora tlenu dla chorej na mukowiscydozę szczecinianki.

oddech-dla-ewy-2

Podczas pierwszej edycji organizatorzy zachęcali do przekazywania 1% swojego podatku na 29-letnią Ewę Godlewską, która cierpi na nieuleczalną chorobę. Teraz można wziąć udział w licytacji, na której znajdą się same skarby.

Jednym z nich jest, symbol Teatru Lalek Placiuga – przepiękna, pluszowa pacynka oraz bilety na przedstawienie pt. „Przygody Koziołka Matołka”. Dzięki uprzejmości Pogoni Szczecina na aukcji będzie można kupić piłkę oraz plakaty z autografami zawodników! Fani portowców na pewno nie odpuszczą. Dla miłośników sportu… walki znajdą się także zaproszenia na Arenę Berserkerów, która już 7.06 odbędzie się w Policach. Nie zabraknie także karnetów na kręgle i bilard od klubu MK Bowling. Na licytacji pojawi się także coś dla osób, które na lato chcą zrobić coś dla ciała i dla ducha. Gabinet Kosmetologii Profesjonalnej na prawobrzeżu zdecydował się przekazać masaż twarzy szyi i dekoltu, manicure oraz strzyżenie z modelowanie. Natomiast Gabinet kosmetyczny Ewelina Polonis Skrzypska w Szczecinie oferuje „Rytuał piękna” oraz depilację. O ładne paznokietki zadba Marta Jurgiel z MJ nails.

Jak mówią organizatorzy: Celem akcji jest nie tylko zbiórka pieniędzy na kosztowny sprzęt rehabilitacyjny dla Ewy Godlewskiej, ale także uświadomienie mieszkańców Szczecina, na czym ta choroba polega.

Koncentrator tlenu, który Ewie będzie bardzo pomocny w codziennym funkcjonowaniu to koszt mniej więcej 13 tysięcy złotych. Jest to kwota nie możliwa do zdobycia dla rodziny 29latki. Dzięki urządzeniu Ewa będzie mogła wyjść na spacer z bliskimi a także ze swoim ukochanym psem Tofikiem NAWET na dwie trzy godziny. Niestety taka przyjemność na dzień dzisiejszy jest niemożliwe. Ewa urządzenia nie posiada i przebywa obecnie w szpitalu na oddziale chorób wewnętrznych, gdzie podłączona jest pod tlen 18 godzin na dobę! W placówkach spędza kilka długich miesięcy w roku. Zebranie środki pomogą również w zakupie leków, odżywek, suplementów oraz opatrunków.

Aukcja startuje już 1.06 w Dzień Dziecka na Allegro. Informacje dostępne są także na stronie wydarzenia na facebooku.

Na podstawie: Magda Mackiewicz

Komentarze