Czy Szczecin zostanie najmilszym miastem w Polsce? To zależy od nas.

Od jakiegoś czasu Milka w swoich reklamach przekonuje do bliskości i życzliwości. Teraz, już po raz drugi zresztą, szuka najmilszego miasta w Polsce. Czy Szczecin ma szansę nim zostać? To zależy tylko od internautów. O tytuł zawalczy 913 miejscowości. Pokażmy, że Szczecin jest „nice”.

fot. Alex usmiech dziewczyny wiosna lato fot alex

W ramach akcji „Milka. Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce!” poszukiwana jest (jak sama nazwa konkursu mówi) najbardziej sympatyczna miejscowość w Polsce. Sympatyczna czyli taka, w której mieszkają życzliwi, uśmiechnięci, mili i otwarci ludzie. A w dodatku są tacy nie od święta czy na pokaz, ale na co dzień, bezinteresownie.

Według mnie właśnie takich ludzi w naszym mieście nie brakuje. Owszem zdarzają się jak wszędzie, ale (nie wiem jak Wy) mam wrażenie, że i tak jesteśmy bardziej otwarci, życzliwi i tolerancyjni niż mieszkańcy innych miast. Optymizm? Bynajmniej. Nie raz słyszałam od osób goszczących w naszym mieście ( z Warszawy, Poznania czy Katowic), że to niesłychane jak mili ludzie mieszkają w tej części Polski, że nigdzie indziej nie zdarzyło się im to, że stojąc np. z mapą, próbując się odnaleźć w Szczecinie ludzie zatrzymywali się, życzliwie tłumaczyli jak iść, ba nawet wielokrotnie odprowadzali turystę w dane miejsce. Tak. Wiem co mówię, a właściwie piszę i to z całą powagą.

Wróćmy jednak do akcji. Jak głosować? Konkurs „Milka. Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce!” skierowany jest do wszystkich Polaków, którzy mogą głosować na swoje miasto na stronie www.fioletowastrona.pl (dostępnej również w wersji mobilnej), poprzez aplikację na Facebooku (www.facebook.com/MilkaPolska) lub za pomocą aplikacji mobilnej. Głosy w akcji Milki mają formę wirtualnych przytuleń. Im więcej przytuleń wysłanych przez mieszkańców czy miłośników danego miasta, tym większe są szanse na wygraną właśnie tej miejscowości.

Akcja „Milka. Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce!” ma aż 5 etapów. Pierwsza faza rozpocznie się 25 kwietnia, a zakończy 25 maja, kiedy zostaną wyłonione trzy miasta, które przejdą do finału akcji. To one, w następnych tygodniach, będą się starały zdobyć tytuł Najmilszego Miasta w Polsce.

Co daje zwycięstwo (oprócz oczywiście honorowego tytułu)? Dla mieszkańców każdej z tych miejscowości zostaną zorganizowane wyjątkowe imprezy plenerowe, z udziałem największych gwiazd polskiej estrady. Najważniejsze wydarzenia będą relacjonowane w ogólnopolskich stacjach radiowych i telewizyjnych. Wielki finał na żywo zobaczą miliony Polaków w telewizji TVN.

– Pierwszej edycji akcji „Milka. Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce!” towarzyszyły niezwykłe emocje. Co chwila zaskakiwani byliśmy pozytywnymi inicjatywami uczestników zaangażowanych we wspieranie swoich miast. Przekonaliśmy się, że w każdym zakątku Polski możemy spotkać ludzi, którzy spontanicznie i bezinteresownie potrafią dzielić się z innymi tym, co mają najlepszego: życzliwością i dobrymi uczuciami – powiedziała Beata Kucejko-Pełka, Brand Manager marki Milka, organizator akcji. – Również w tym roku chcemy poznać miasto, w którym takich pozytywnych emocji jest najwięcej. Zapraszamy do zabawy wszystkich, którzy chcą pokazać, że to właśnie mieszkańcy ich miejscowości potrafią stworzyć taką niezwykłą atmosferę!

Najmilsze miasto w Polsce poznamy 6 lipca podczas wielkiego finału. Nagrodą dla zwycięzcy jest promocja dla miasta i jego mieszańców o wartości pół miliona złotych. Więcej informacji o akcji jest dostępnych na stronie akcji „Milka. Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce!” www.fioletowastrona.pl.

Warto dodać, że w pierwszej edycji akcji wzięło udział blisko ponad 700 spośród 908 miast w Polsce, a ich mieszkańcy wysłali łącznie ponad 7 milionów wirtualnych przytuleń. Pierwszym Najmilszym Miastem został Bytom. W finale, oprócz Bytomia, znalazł się Ostrów Wielkopolski i Rawa Mazowiecka. Czas pokazać na co stać Szczecin!

Komentarze