Progressteron na wiosnę

„Wybieram świadomie to co dla mnie dobre” – kobiety chcą się rozwijać

Każda kolejna edycja festiwalu Progressteron przyciąga setki kobiet, które biorą udział w przygotowanych z myślą o nich warsztatach i wykładach. Co sprawia, że szczecinianki tak chętnie biorą udział w tym wydarzeniu?

fot. Kobiety dla Szczecina i Regionu progresteron marzec 2014 Kobiety dla Szczecina i Regionu

Jak zarządzać swoim czasem, jak radzić sobie z gniewem i stresem, jak rozpocząć własny biznes, jak zmysłowo chodzić na obcasach, jak właściwie dobrać makijaż – to tylko niektóre z tematów, które znaleźć można było w programie marcowej edycji Progressteronu.

Chętnych – jak co roku – nie brakowało także i tym razem. Co sprawia, że szczecinianki tak chętnie biorą udział w wydarzeniach zorientowanych na rozwój osobisty? Zdaniem Anny Kornackiej kobiety chętnie i aktywnie szukają inspiracji i nowych możliwości – chcą się zmieniać i rozwijać.

A program festiwalu stawia na rozwój komplementarny, pozwalając zadbać o ciało i ducha. Zajęcia dają też okazję do poznania innych aktywnych kobiet, wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia.

Uczestniczki warsztatów i wykładów chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i wymieniają opinie. Każda z nich wynosi  z tych spotkań coś dla siebie, chociaż – jak zauważa pani Aleksandra, jedna z uczestniczek marcowej edycji – często są to inne wartości i spostrzeżenia.

W opiniach uczestniczek ciągle powtarzał się jednak ten sam motyw – udział w zajęciach daje im nadzieję, pozwala na lepsze poznanie siebie. Skłania do refleksji i pomaga budować wiarę w swoje możliwości. Nie powinno więc chyba dziwić, że niektóre z pań biorą udział w festiwalu już po raz kolejny.

Motywacja kobiet do udziału w Progressteronie bywa różna – jedne chcą poszerzyć zakres wiedzy, inne poszukują odpowiedzi na pytania które stawia przed nimi codzienność. Jeszcze inne chcą rozwijać swoje kompetencje w sferze zawodowej. Jedna z uczestniczek wykładu na temat coachingu jako metody wsparcia w chorobie nowotworowej spytana o powód uczestnictwa przyznała, że jako przyszły lekarz chce się dowiedzieć więcej o psychicznych potrzebach swoich pacjentów.

To co uderza w trakcie udziału w zajęciach, to nie tylko otwartość uczestniczek, ale też dające się wyczuć poczucie wzajemnej akceptacji. Być może w tym właśnie tkwi jeden z sekretów niesłabnącej popularności Progressteronu. Jedna z naszych czytelniczek która wygrała zaproszenie na warsztaty prowadzone przez Grażynę Myczkowską – właścicielkę Akademii Rozwoju i Wizerunku Osobistego Ariwo – pytana o wrażenia odpowiedziała, że zajęcia te „przypomniały jej o czymś, o czym już dawno zapomniała”.

Na podstawie: tekst: A.Sondej, relacja: M.Wiśniewska

Komentarze