Szczecin pomorską stolicą Kyokushin Karate

Mistrzostwa Pomorza Kyokushin Karate za nami. Do Szczecina przyjechało prawie 400 wojowników by zmierzyć się ze sobą na macie. Co ciekawe, w tym roku walczyło więcej pań niż dotychczas. Kolejna impreza pod znakiem Kyokushin już w listopadzie, a my podsumowujemy Mistrzostwa Pomorza 2014, które odbyły się w Szczecinie w ubiegły weekend.

fot. M.Wiśniewska Mistrzostwa Pomorza Kiukoshin Karate mwisniewska

Mistrzostwa Pomorza Kyokushin Karate z roku na rok przyciągają coraz większa liczbę widzów i zawodników. Tegoroczna edycja była rekordowa – w zawodach wzięło udział 394 zawodników z całego kraju, goszcząc także zawodników Niemiec.

Kyokushin Karate – jak przyznaje Radosław Ambroziak z klubu „Husaria” – cieszy się coraz większą popularnością. Zainteresowanie tą sztuką walki wrasta, co odbija się także na zainteresowaniu mediów kolejnymi edycjami mistrzostw i wzrostem liczby uczestników. A jest to sport nie tylko widowiskowy, ale także kształtujący charakter, szczególnie młodych adeptów tej sztuki walki.

W zawodach coraz częściej biorą też udział udział panie, które odznaczają się wyjątkowym duchem walki, chęcią do rywalizacji i zacięciem. Tegoroczna edycja mistrzostw przyciągnęła kilka utytułowanych zawodniczek z Polski – m.in. Aleksandrę Karpuk, członkinię kary narodowej, zdobywczynię srebrnego medalu na Mistrzostwach Europy Kyokushin 2012 w kumite dziewcząt w wieku 14-15 lat.

Pomorskie mistrzostwa to również ważny sprawdzian formy przed tegorocznymi mistrzostwami Europy, które odbędą się za dwa miesiące w Grecji.

Szczecin jest gospodarzem aż dwóch znaczących imprez związanych z Kyokushin – poza marcowymi Mistrzostwami Pomorza w naszym mieście odbywają się także międzynarodowe zawody Kyukoshin Challenge, zaplanowane na listopad.

Relacja: Monika Wiśniewska

Komentarze