Ruszył przetarg na dokończenie Arkonki

Zakład Usług Komunalnych ogłosił w poniedziałek przetarg na dokończenie prac rewitalizacyjnych na Arkonce. Nowy wykonawca na dokończenie robót na kąpielisku będzie miał trzy miesiące.

Prace rwitalizacyjne na Arkonce, Szczecin

Informację o ogłoszeniu przetargu na dokończenie prac nad rewitalizacją kąpieliska ZUK przekazał mediom w poniedziałek, ale ogłoszenie nie zostało jeszcze opublikowane na stronach Biuletynu Informacji Publicznej.

W treści ogłoszenia o przetargu ( z którym można się zapoznać na stronach Pulsu Biznesu) znajduje się informacja, że cena stanowić będzie 90% kryterium oceny, a czas wykonania prac pozostałe 10%.

Przypomnijmy: we wrześniu ubiegłego roku firma Kornas, główny wykonawca prac na Arkonce, opuściła plac budowy tłumacząc to brakiem współpracy ze strony miasta. Magistrat uspokajał  mieszkańców zapewniając, że prace trwają nadal, a kąpielisko ruszy w kolejnym sezonie.

Ostatecznie jednak miasto zdecydowało o rozpisaniu nowego przetargu, z którym zmagało się od października ubiegłego roku. Na dokończenie inwestycji nowy wykonawca będzie miał 90 dni – pod koniec ubiegłego roku przedstawiciele miasta informowali, że wykonano już 80% zaplanowanych prac.

W praktyce okazało się więc, że rozpisanie nowego przetargu zajęło tyle samo czasu, ile potrwa dokończenie robót na Arkonce – konieczne było bowiem przeprowadzenie inwentaryzacji prac i zabezpieczenie terenu na czas zimy.

Co zostało do zrobienia?

Zwycięzca przetargu przeprowadzi prace wykończeniowe w budynkach – oznacza to m.in. dokończenie posadzek, sufitów, izolacji, elewacji, oraz naprawę uszkodzeń które powstały w czasie wcześniejszych prac.

Trzeba będzie także wyposażyć skatepark, zamontować wyposażenie boisk oraz postawić ogrodzenie razem z bramami i wejściami. Na tym jednak nie koniec – do wykonania pozostaje instalacja elektryczna wewnątrz i na zewnątrz budynków, dokończenie instalacji sanitarnej, deszczowej i wodno-kanalizacyjnej. Nowy wykonawca będzie także musiał uruchomić instalację teleinformatyczną i zainstalować monitoring. Do tego pozostaje jeszcze wykonanie chodników, wykonanie dróg i dokończenie parkingów.

W ciągu założonych przez ZUK trzech miesięcy nowy wykonawca będzie także musiał przeprowadzić niezbędne badania, sprawdzić wydajność poszczególnych elementów, wykonać instrukcje bezpieczeństwa i uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu.

Coraz dłużej, coraz drożej

Zakończenie przebudowy Arkonki planowane było pierwotnie na listopad 2012 roku. Prace rewitalizacyjne miały kosztować 24 miliony złotych, jednak pod koniec stycznia 2014 Mariusz Kądziołka, zastępca prezydenta miasta poinformował, że dokończenie prac kosztować będzie miasto 6,5 do 8 milionów.  Oznacza to, że szacunkowy koszt całej inwestycji wyniesie jednak ok 27 milionów złotych.

Na podstawie: ZUK Szczecin

Komentarze