Na Bogumińskiej staną latarnie, ale tylko do ogródków działkowych

Przez lata zaniedbana, zarośnięta i pozbawiona oświetlenia ul. Bogumińska doczeka się w końcu w tym roku pierwszych prac. Na ulicy pojawi się oświetlenie, a wkrótce przebudowane zostaną też zatoki przystankowe i chodniki. Ale te zmiany dotyczyć będą tylko fragmentów ulicy.

boguminska

Oświetlenie ul. Bogumińskiej wykona firma  El Professional z Gdyni – 32 lampy staną na odcinku od ul. Hożej do pierwszego zjazdu na ogródki działkowe. Wykonawca wszedł już na plac budowy.

ZDiTM zapowiada też uruchomienie przetargu na przebudowę ulicy, ale i te prace obejmą zaledwie jej część. Z komunikatu na stronach miejskich wynika, że planowane jest poszerzenie jedni na odcinku od ul. Hożej do zjazdu na stację benzynową, wymieniona zostanie nawierzchnia. Prace obejmą też przebudowę zatok autobusowych i chodników po obu stronach fragmentu ulicy.

Przebudowana zostanie także sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach, która ma się stać „akomodacyjna”, czyli dostosowana do natężenia ruchu. ZDiTM zapewnia, że przystanki i przejścia dla pieszych dostosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych,  a prace zakończą się w trzecim kwartale tego roku.

Z pierwszych komentarzy szczecińskich  internautów wynika jednak, że plany przebudowy Bogumińskiej są dla części z nich niezrozumiałe, dlatego postaramy się uzyskać od ZDiTM bardziej szczegółowe informacje.

Komentarze